13 Haziran 2011 Pazartesi

2011 YILI İLKBAHAR BALI HASADI

Merhaba değerli arıcı dostlarım. Öncelikle 2011 arıcılık sezonu tüm arıcı arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. herkese bereketli bir sezon diliyorum.
Değerli arkadaşlar, uzun zamandan beri blokta yazı veya resim yayınlayamadım. Sebebine gelince pastanede tek kaldığımdan dolayı 20 saate yakın çalışmak zorundayım. Arılarıma bile zaman zaman gidemiyorum. Fırsat bulduğum zamanlarda ise apar topar işlerimi tamamlayıp hemen pastaneye dönmek zorunda kalıyorum. Onun için bugüne kadar ne fotoğraf çekebildim ne de bloğumda yazı yazabildim. Yani arıcılıktan vazgeçmiş değilim, bir kere bana bu hastalık bulaştı, kolay kolay da kurtulacak değilim çünkü; tedavisi mümkün değil. Anlayacağınız halimden çok memnunum.
Gelelim bal sağım işine. Cumartesi öğleden sonra arılığa gittim. Asım abi de zaman zaman diyordu " benim işim var, gel kovanlarının kontrolünü yap, sağılacak balın varsa sağ." Ben bu mevsimde hiç bal sağmamıştım. Biraz tuhafıma gittiyse de koyuldum işe. Asım abiden de kovandan sağılacak balların çıkarılması konusunda yardım istedim. Ne de olsa o bu işin ustası. Sağ olsun o da kırmadı beni, yardım etti.
Maşallah "karniyol" arısına. Mübarek yerinde duramıyor. Ana-kız yarış yapıyorlar. Kızlar boş buldukları yerleri bal ile dolduruyor, ana ise boş bulduğu yerlere yumurta atıyor. Bu yüzden birçok çerçeve bal ve yumurta ile dolu. Malesef fazla çerçece çekemedik. Yine de Allah bereket versin bir şeyler aldık.
Değerli arkadaşlarım, yazdıklarımı fotoğraflarla görüntüleyemediğim için üzgünüm. Tüm arıcı dostlarıma saygı, sevgi ve selamlarımı sunar; bereketli bir bal sezonu diliyorum.
Sağlıcakla kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder